Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

hobby ekstremalne

ASG

2013-08-07 Publikacja:
Arkadiusz Popławski
Wśród wielu form rekreacyjnych aktywności ruchowych jedną z najmłodszych, a zarazem zdobywających coraz to większą popularność jest zabawa terenowa ASG. Nazwa ASG wzięła się ze skrótu pełnej nazwy Air Soft Gun, zwanej również BB guns. W trakcie „bitwy” wykorzystuje się repliki broni używanej w różnych formacjach wojska w skali 1:1. Historia ASG zaczęła się po drugiej wojnie światowej w Japonii. Ze względu na rygorystyczne obostrzenia jakie zostały (...)
Lubię ryzykować

Robert Konieczny

2013-04-19 Publikacja:
Marcin Pietrzak
Architekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W 1996 roku uzyskał certyfikat New Jersey Institute of Technology. Szef biura KWK Promes powstałego w 1999 roku.Konieczny był sześciokrotnie nominowany do Europejskiej Nagrody Fundacji Miesa van der Rohe. Jest laureatem prestiżowej nagrody House of the Year 2006 za projekt Domu Aatrialnego, zwyciężając w konkursie portalu World Architecture News na najlepszy dom (...)
Burj Khalifa

Na szczycie świata

2013-04-18 Publikacja:
Filip Jędruch Special Trips
Zjednoczone Emiraty Arabskie to państwo, które przyciąga turystów. Magnesem są między innymi niskie ceny, ale przede wszystkim – niesamowite widoki. Chyba każdy kojarzy z tym miejscem sztucznie usypane wyspy, układające się w kształt palmy. To nie jedyna tego typu atrakcja świadcząca o ekstrawagancji i bogactwie tego kraju. Wielkie pieniądze i wielkie inwestycje to wizytówki Dubaju, który od niedawna może (...)
ciekawość, frustracja i sukces.

James Dyson – ciekawość, frustracja i sukces

2013-02-13 Publikacja:
rozmawiał Marcin Pietrzak
Na chwilę obecną wartość majątku Dysona szacuje się na ponad miliard funtów brytyjskich, według rankingu Forbesa jest czwartym najbogatszym Brytyjczykiem. Najbardziej znanym wynalazkiem Jamesa Dysona jest pierwszy na świecie odkurzacz bezrowkowy. Odkurzacze firmy Dyson są dostępne (...)
Muzeum Guggenheima

Efekt Bilbao

2013-02-13 Publikacja:
Artinfo.pl
Słynne, znane w świecie określenie - "Efekt Bilbao" - odnoszące się do roli jaką pełni Muzeum Guggenheima w tym mieście, potwierdza tezę o kluczowej randze kultury w rozwoju społecznym współczesnych, industrialnych i postindustrialnych państw i narodów.Syndrom "Efekt Bilbao" doczekał się już ogromnej ilości prac naukowych, analiz socjologicznych i ekonomicznych, publikacji medialnych i......naśladowców.Bilbao to miasto portowe średniej wielkości / w latach (...)
mini dialog

Design i przedsiębiorcy w Polsce

2012-12-19 Publikacja:
Marcin Pietrzak
prof. Jan Nuckowski, dziekan Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w KrakowieJakie jest znaczenie designu dla polskich przedsiębiorców?Wzornictwo przemysłowe ma kapitalne znaczenie dla przemysłu. To jest coś bez czego nie wyobrażam sobie współczesnego biznesu. Trzeba mieć świadomość, że projektanci wzornictwa projektują nie (...)
Zień Home

Wnętrza skrojone na miarę

2012-12-18 Publikacja:
Marcin Pietrzak
Często się mówi, że aby osiągnąć w Polsce sukces trzeba skończyć szkołę na Zachodzie albo przynajmniej jakiś czas tam pracować. Pan zaczynał na „naszym podwórku” i osiągnął sukces…Najlepszą szkołą jest dla mnie życie i bezpośredni kontakt z moimi klientami. W pewnym sensie to polski rynek mnie stworzył, więc wciąż jest dla mnie najważniejszy. Nie znam przepisu na (...)
bije w Monachium

Serce BMW...

2012-11-06 Publikacja:
BMW AG, München
Zespół BMW Welt (Świat BMW) - składający się z BMW Welt, Muzeum i fabryki stał się jedną z najpopularniejszych atrakcji Bawarii. Jest to połączenie techniki, designu, innowacji, lifestylu oraz kultury. Od otwarcia w 2007 roku obiekt dostarcza niezapomnianych przeżyć rocznie 2 milionom odwiedzających. Goście mogą zobaczyć wystawy na temat najnowszej techniki i designu lub też osobiście odebrać swoje wymarzone BMW (dziennie jest ich ok. 100). BMW Welt to (...)
rys historyczny oraz teraźniejszość

Golf w Polsce

2012-10-29 Publikacja:
Maciej Słowik
Historia golfa w Polsce przed II wojną światową generalnie jest związana z historią golfa niemieckiego. Tereny dzisiejszej zachodniej Polski były przecież przez długie lata ziemiami niemieckimi i rozwijały się szybciej w porównaniu do ziem polskich. Dlatego tam właśnie powstawały pierwsze pola golfowe. Najpopularniejszym polem, na którym można było przed I Wojną Światową pograć w golfa, było dzisiejsze Szczawno Zdrój, kiedyś znane jako Bad (...)
Oskar Zięta

Architektura, design i technologia

2012-10-29 Publikacja:
Marcin Pietrzak
Oskar Zięta – architekt i jeden z najbardziej znanych polskich designerów na świecie. Jest absolwentem wydziału architektury Politechniki Szczecińskiej (2000) i katedry Computer Aided Architectural Design (CAAD) w Eidgenössische Technische Hochschule w Zurychu (2002). Jest twórcą technologii FiDU (niem. Freie Innendruck Umformung), czyli deformacji (...)
turystyka luksusowa

Nowy wymiar podróży

2012-10-29 Publikacja:
Filip Jędruch Special Trips
Pojęcie luksusu zmieniało na przestrzeni lat swoje znaczenie. Jeszcze 20 lat temu nazwalibyśmy tak większość wyjazdów za granicę. Jednakże krótko po przemianach ustrojowych w Polsce zaczęła rodzić się właściwa turystyka luksusowa. Co zatem tak naprawdę kryje się pod tym terminem?W naszym kraju luksus zaczął rozwijać się w pierwszej połowie lat 90, obejmując swoim zakresem coraz to inne dziedziny (...)
niezwykły wystrój klubu

Nowoczesne oświetlenie światłowodowe

2012-09-17 Publikacja:
Bartłomiej Chmiel Alfazeta
Tysiące łodzian, od co najmniej 3 pokoleń wstecz, znają miejsce przy ul. Zachodniej 81/83. Przez lata kojarzone z kinem Cytryna, potem dłuższy czas opustoszale, nadal było i jest kultowe dla bardzo wielu osób. 22 czerwca w budynku dawnego kina otworzono klubokawiarnię „Scenografia”. Jej wystrój dosłownie lśni, dzięki (...)