Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

Moda na winyle

Tęsknota za czarną płytą

2015-07-01 Publikacja:
Łukasz Nowosielski
Jak dzisiaj słuchamy muzyki? To oczywiste - sięgamy po iPoda, telefon komórkowy bądź wybieramy odpowiednie utwory w naszej przepastnej kolekcji mp3 na twardym dysku laptopa. W ostatnich latach chętnie korzystamy też z serwisów internetowych oferujących legalny odsłuch utworów. Równocześnie z postępem technologicznym, w opozycji do niego rozwija się trend (...)
Wnętrze ozdobione wspomnieniami

Fotodekoracja

2015-06-30 Publikacja:
Magda Pawluk
Gromadzone przez nas zdjęcia są szczególnymi pamiątkami. Przywołują wspomnienia, wzbudzają emocje, stanowią też pretekst do wywiązywania się rozmów. Jednak nie musimy oglądać ich wyłącznie w albumie bądź na ekranie komputera. W prosty sposób możemy je również wyeksponować we wnętrzu jako fotodekoracje.   Wbrew pozorom stworzenie domowej galerii nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy oryginalny pomysł, kilka (...)
Prezentacja

Nowoczesna forma w gdyńskim apartamencie

2015-06-24 Publikacja:
ANNA RADKE, MARIUSZ KACHNOWICZ
Inwestorów, którym urządzaliśmy nowy apartament w Gdyni, poznaliśmy przy wcześniejszej realizacji, podczas projektu łazienki w ich poprzednim mieszkaniu. W krótkim czasie zadecydowali o zmianie mieszkania i postanowili skorzystać z kompleksowej usługi pełnego projektu wnętrz w ich nowym (...)
Prezentacja

Minimalistyczne = zimne?

2015-06-24 Publikacja:
Maciej Balcerek i Piotr Redlisz-Redlicki
Od dawna uważamy, iż miarą dobrego architekta nie jest samo działanie polegające na zaprojektowaniu mieszkania, ale umiejętność współpracy także z klientami, którzy mają swoją jasną wizję i nie chcą od niej odstępować. To, jak bardzo potrafimy pomóc takim klientom i „zmieścić” swoje koncepcje w ich koncepcji ogólnej tak, by spełniała (...)
Stylowa kawalerka

Mieszkanie w pojedynkę

2015-06-24 Publikacja:
Marcelina Kowaczuk
Małe, ciasne, ale własne. Mieszkanie dla singla to zazwyczaj niewielkie powierzchniowo lokum lub mały loft z jednym, dwoma pokojami. Możemy spotkać całkiem przytulne apartamenty o dużej powierzchni zaadaptowanej z myślą o mieszkaniu w pojedynkę, ale również takie, które łatwo szybko zmienić w wygodne gniazdko dla dwojga.   Mieszkanie dla singla kojarzy nam się najczęściej z (...)
Cegły klinkierowe

Gliny na ściany!

2015-06-24 Publikacja:
Karolina Miszczuk
Cegła ceramiczna jest materiałem otrzymywanym z mieszaniny glin, piasku kwarcowego, złomu suszarniowego i wody. Jej stosowanie zależne jest od sposobu wypalania i rodzaju cegły. By prawidłowo zastosować cegłę ceramiczną w budownictwie, należy poznać różne jej rodzaje.   Historia Najwcześniejsza wypalana cegła została odnaleziona w Mezopotamii w III tysiącleciu p.n.e. Jednak nie były to pierwsze produkty z gliny znane (...)
Przestrzeń w służbie relaksu

Salon kąpielowy

2015-06-16 Publikacja:
Karolina Miszczuk
W dobie nowoczesności i codziennego biegu salon kąpielowy może wydać się nieporozumieniem, zwłaszcza, że żyjemy coraz szybciej i intensywniej. Salon kąpielowy jednak powinien być odskocznią od ciągłego wyścigu szczurów, a także stać się oazą relaksu, drogą do osiągnięcia spokoju i odprężenia.   Planując przeróbkę jednego z pokoi na salon kąpielowy, należy dokładnie poznać jego definicję i skonfrontować (...)
Sypialnia samochodu

Sposób na garaż

2015-06-16 Publikacja:
Karolina Miszczuk
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 75, poz. 690, z 2003 r. Nr 33, poz. 270 oraz z 2004 r. Nr 109, poz. 1156) określa, którymi przepisami powinniśmy się kierować, budując garaż. Warto wybudować go w taki sposób, by nie zagrażał bezpieczeństwu, a dodatkowo prezentował się ładnie i zajmował (...)
Wypowiedź projektantki i blogerki SPLENDORbyCLAUDIA

Idealna garderoba

2015-05-21 Publikacja:
Claudia Adaszewska
O wypowiedź poprosił Jarosław Majewski – właściciel firmy JM Mebel System, specjalizującej się w zabudowach garderób, kuchni i innych pomieszczeń, zgodnie ze specyfikacją Klienta.   Każda kobieta ma w sobie coś z Carrie Bradshaw – każda kocha buty i marzy o wspaniałej garderobie! W rzeczywistości nikt za nas jej nie stworzy, ideał musimy zbudować sobie same. Projektując garderobę, warto zastanowić się (...)
Prezentacja

Mieszkanie na drugim końcu świata

2015-05-12 Publikacja:
Arkadiusz Olszanka, In&Out Design
Wszyscy kochamy podróże, wakacje, wolny czas spędzany poza domem. Tylko co zrobić, żeby choć cząstkę tych chwil zachować przez cały rok, kiedy zdjęcia w albumie i filmy z kamery nie wystarczają? Okazuje się, że projektant wnętrz może być w tej kwestii pomocny.   Takie zadanie otrzymał architekt od inwestorów - (...)
Kosmetyki naturalne

Piękno zamknięte w słoiku

2015-05-05 Publikacja:
Karolina Miszczuk
Pietruszka, pomidory, rozmaryn, oliwa z oliwek, sól - to nie tylko składniki letniej surówki, ale także kosmetyków naturalnych. Rozmaryn i pietruszka to dwie mocno aromatyczne przyprawy. Połączenie ich z solą w oczyszczający peeling do ciała wydaje się niemożliwe. A jednak można łatwo stworzyć taki cudownie pachnący peeling z olejem z trawy cytrynowej, (...)
http://antiquebeauty.eu/promocje/?utm_source=livingroom&utm_campaign=living-room&utm_medium=email