Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

Jak szybko i z zyskiem sprzedać swoją nieruchomość

Home staging

2015-07-08 Publikacja:
Maria Semczyszyn, Prezes HSNP
Dzisiejsza sytuacja rynkowa związana z dużą podażą mieszkań i domów na sprzedaż/wynajem, nakłania sprzedających do szukania nowych sposobów na pozytywne wyróżnienie swojej oferty spośród innych. Jedną z takich metod jest dostępna od kilku lat w Polsce innowacyjna usługa home stagingu, polegająca na stylizacji wyglądu nieruchomości. Właściwie przygotowane wnętrze mieszkania, a także obejście w przypadku domu, (...)
Maluchy w swoim świecie

Pokój małego odkrywcy

2015-07-08 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Dzieci to mali odkrywcy i poszukiwacze ciekawych historii. Wszystko, co je otacza, może stać się przedmiotem żywych rozmów i inspiracją do wesołej zabawy. Rodzice dbają o prawidłowy rozwój swoich pociech i aranżują wnętrza, aby motywowały do działań i realizowania marzeń małych poszukiwaczy przygód.   Producenci mebli dobrze znają potrzeby maluchów, dlatego proponują (...)
Ceglany kominek wewnątrz istniejącego budynku

Zasady budowy kominka

2015-07-08 Publikacja:
Marcelina Kowalczuk
Jeśli nie zdecydujemy się na kominek jeszcze w czasie projektowania naszego wymarzonego domu, nic nie stoi na przeszkodzie, by zainwestować w niego później. Zmiana taka wymaga jednak dodatkowych zabiegów. Aby usiąść w fotelu przed urokliwym ceglanym kominkiem, należy wcześniej uzbroić się w cierpliwość i energię – budowa kominka może być wyczerpująca. Tym bardziej miło będzie zasiąść (...)
Czas na podsumowania

Festiwal Wnętrz w kolorze marsala

2015-07-02 Publikacja:
Karolina Miszczuk
13/14 czerwca 2015 Design w Krakowie = Festiwal Wnętrz + strefa:polski dizajn IX edycja Festiwalu Wnętrz była wyjątkowa. Szeroki przekrój wystawców, mnóstwo inspiracji, pomysły, inteligentne rozwiązania, niesamowite wzornictwo i design oraz prawdziwe rewolucje w aranżacji wnętrz!     Bogaty program imprez (...)
Moda na winyle

Tęsknota za czarną płytą

2015-07-01 Publikacja:
Łukasz Nowosielski
Jak dzisiaj słuchamy muzyki? To oczywiste - sięgamy po iPoda, telefon komórkowy bądź wybieramy odpowiednie utwory w naszej przepastnej kolekcji mp3 na twardym dysku laptopa. W ostatnich latach chętnie korzystamy też z serwisów internetowych oferujących legalny odsłuch utworów. Równocześnie z postępem technologicznym, w opozycji do niego rozwija się trend (...)
Wnętrze ozdobione wspomnieniami

Fotodekoracja

2015-06-30 Publikacja:
Magda Pawluk
Gromadzone przez nas zdjęcia są szczególnymi pamiątkami. Przywołują wspomnienia, wzbudzają emocje, stanowią też pretekst do wywiązywania się rozmów. Jednak nie musimy oglądać ich wyłącznie w albumie bądź na ekranie komputera. W prosty sposób możemy je również wyeksponować we wnętrzu jako fotodekoracje.   Wbrew pozorom stworzenie domowej galerii nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy oryginalny pomysł, kilka (...)
Prezentacja

Nowoczesna forma w gdyńskim apartamencie

2015-06-24 Publikacja:
ANNA RADKE, MARIUSZ KACHNOWICZ
Inwestorów, którym urządzaliśmy nowy apartament w Gdyni, poznaliśmy przy wcześniejszej realizacji, podczas projektu łazienki w ich poprzednim mieszkaniu. W krótkim czasie zadecydowali o zmianie mieszkania i postanowili skorzystać z kompleksowej usługi pełnego projektu wnętrz w ich nowym (...)
Prezentacja

Minimalistyczne = zimne?

2015-06-24 Publikacja:
Maciej Balcerek i Piotr Redlisz-Redlicki
Od dawna uważamy, iż miarą dobrego architekta nie jest samo działanie polegające na zaprojektowaniu mieszkania, ale umiejętność współpracy także z klientami, którzy mają swoją jasną wizję i nie chcą od niej odstępować. To, jak bardzo potrafimy pomóc takim klientom i „zmieścić” swoje koncepcje w ich koncepcji ogólnej tak, by spełniała (...)
Stylowa kawalerka

Mieszkanie w pojedynkę

2015-06-24 Publikacja:
Marcelina Kowaczuk
Małe, ciasne, ale własne. Mieszkanie dla singla to zazwyczaj niewielkie powierzchniowo lokum lub mały loft z jednym, dwoma pokojami. Możemy spotkać całkiem przytulne apartamenty o dużej powierzchni zaadaptowanej z myślą o mieszkaniu w pojedynkę, ale również takie, które łatwo szybko zmienić w wygodne gniazdko dla dwojga.   Mieszkanie dla singla kojarzy nam się najczęściej z (...)
Cegły klinkierowe

Gliny na ściany!

2015-06-24 Publikacja:
Karolina Miszczuk
Cegła ceramiczna jest materiałem otrzymywanym z mieszaniny glin, piasku kwarcowego, złomu suszarniowego i wody. Jej stosowanie zależne jest od sposobu wypalania i rodzaju cegły. By prawidłowo zastosować cegłę ceramiczną w budownictwie, należy poznać różne jej rodzaje.   Historia Najwcześniejsza wypalana cegła została odnaleziona w Mezopotamii w III tysiącleciu p.n.e. Jednak nie były to pierwsze produkty z gliny znane (...)
Przestrzeń w służbie relaksu

Salon kąpielowy

2015-06-16 Publikacja:
Karolina Miszczuk
W dobie nowoczesności i codziennego biegu salon kąpielowy może wydać się nieporozumieniem, zwłaszcza, że żyjemy coraz szybciej i intensywniej. Salon kąpielowy jednak powinien być odskocznią od ciągłego wyścigu szczurów, a także stać się oazą relaksu, drogą do osiągnięcia spokoju i odprężenia.   Planując przeróbkę jednego z pokoi na salon kąpielowy, należy dokładnie poznać jego definicję i skonfrontować (...)
Sypialnia samochodu

Sposób na garaż

2015-06-16 Publikacja:
Karolina Miszczuk
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 75, poz. 690, z 2003 r. Nr 33, poz. 270 oraz z 2004 r. Nr 109, poz. 1156) określa, którymi przepisami powinniśmy się kierować, budując garaż. Warto wybudować go w taki sposób, by nie zagrażał bezpieczeństwu, a dodatkowo prezentował się ładnie i zajmował (...)
http://antiquebeauty.eu/promocje/?utm_source=livingroom&utm_campaign=living-room&utm_medium=email