Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

Azjatyckie inspiracje

Powiew orientu

2015-07-15 Publikacja:
Magda Pawluk
Charakterystyczny i wyrazisty styl azjatycki od lat znajduje swoje miejsce we wnętrzach naszych domów i mieszkań. Czasem jego wpływy przejawiają się jedynie w postaci detali i dodatków do wystroju, a niekiedy w stylistyce orientalnej utrzymana jest pełna aranżacja danego pomieszczenia lub całego domostwa. Jak się okazuje, nurt azjatycki to styl niejednolity, inspirowany kulturą wielu różnorodnych kręgów (...)
AutomatySpecjalistyczne rozwiązaniaka bram

Automatyka bram

2015-07-13 Publikacja:
Agnieszka Paluch
Benincà Holding oferuje najszerszą na polskim rynku gamę specjalistycznych rozwiązań dla branży automatyki rezydencyjnej, przemysłowej i bramiarskiej. W strukturze Benincà Holding znajdują się fabryki: Benincà, Cab, Rise, Byou, Motions, Hi-Motions. W Polsce produkty Holdingu Benincà sprzedawane są przez filię Benincà Polonia.   Benincà (Automatismi Benincà) – jedna z najstarszych firm w (...)
Jak szybko i z zyskiem sprzedać swoją nieruchomość

Home staging

2015-07-08 Publikacja:
Maria Semczyszyn, Prezes HSNP
Dzisiejsza sytuacja rynkowa związana z dużą podażą mieszkań i domów na sprzedaż/wynajem, nakłania sprzedających do szukania nowych sposobów na pozytywne wyróżnienie swojej oferty spośród innych. Jedną z takich metod jest dostępna od kilku lat w Polsce innowacyjna usługa home stagingu, polegająca na stylizacji wyglądu nieruchomości. Właściwie przygotowane wnętrze mieszkania, a także obejście w przypadku domu, (...)
Maluchy w swoim świecie

Pokój małego odkrywcy

2015-07-08 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Dzieci to mali odkrywcy i poszukiwacze ciekawych historii. Wszystko, co je otacza, może stać się przedmiotem żywych rozmów i inspiracją do wesołej zabawy. Rodzice dbają o prawidłowy rozwój swoich pociech i aranżują wnętrza, aby motywowały do działań i realizowania marzeń małych poszukiwaczy przygód.   Producenci mebli dobrze znają potrzeby maluchów, dlatego proponują (...)
Ceglany kominek wewnątrz istniejącego budynku

Zasady budowy kominka

2015-07-08 Publikacja:
Marcelina Kowalczuk
Jeśli nie zdecydujemy się na kominek jeszcze w czasie projektowania naszego wymarzonego domu, nic nie stoi na przeszkodzie, by zainwestować w niego później. Zmiana taka wymaga jednak dodatkowych zabiegów. Aby usiąść w fotelu przed urokliwym ceglanym kominkiem, należy wcześniej uzbroić się w cierpliwość i energię – budowa kominka może być wyczerpująca. Tym bardziej miło będzie zasiąść (...)
Czas na podsumowania

Festiwal Wnętrz w kolorze marsala

2015-07-02 Publikacja:
Karolina Miszczuk
13/14 czerwca 2015 Design w Krakowie = Festiwal Wnętrz + strefa:polski dizajn IX edycja Festiwalu Wnętrz była wyjątkowa. Szeroki przekrój wystawców, mnóstwo inspiracji, pomysły, inteligentne rozwiązania, niesamowite wzornictwo i design oraz prawdziwe rewolucje w aranżacji wnętrz!     Bogaty program imprez (...)
Moda na winyle

Tęsknota za czarną płytą

2015-07-01 Publikacja:
Łukasz Nowosielski
Jak dzisiaj słuchamy muzyki? To oczywiste - sięgamy po iPoda, telefon komórkowy bądź wybieramy odpowiednie utwory w naszej przepastnej kolekcji mp3 na twardym dysku laptopa. W ostatnich latach chętnie korzystamy też z serwisów internetowych oferujących legalny odsłuch utworów. Równocześnie z postępem technologicznym, w opozycji do niego rozwija się trend (...)
Wnętrze ozdobione wspomnieniami

Fotodekoracja

2015-06-30 Publikacja:
Magda Pawluk
Gromadzone przez nas zdjęcia są szczególnymi pamiątkami. Przywołują wspomnienia, wzbudzają emocje, stanowią też pretekst do wywiązywania się rozmów. Jednak nie musimy oglądać ich wyłącznie w albumie bądź na ekranie komputera. W prosty sposób możemy je również wyeksponować we wnętrzu jako fotodekoracje.   Wbrew pozorom stworzenie domowej galerii nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy oryginalny pomysł, kilka (...)
Prezentacja

Nowoczesna forma w gdyńskim apartamencie

2015-06-24 Publikacja:
ANNA RADKE, MARIUSZ KACHNOWICZ
Inwestorów, którym urządzaliśmy nowy apartament w Gdyni, poznaliśmy przy wcześniejszej realizacji, podczas projektu łazienki w ich poprzednim mieszkaniu. W krótkim czasie zadecydowali o zmianie mieszkania i postanowili skorzystać z kompleksowej usługi pełnego projektu wnętrz w ich nowym (...)
Prezentacja

Minimalistyczne = zimne?

2015-06-24 Publikacja:
Maciej Balcerek i Piotr Redlisz-Redlicki
Od dawna uważamy, iż miarą dobrego architekta nie jest samo działanie polegające na zaprojektowaniu mieszkania, ale umiejętność współpracy także z klientami, którzy mają swoją jasną wizję i nie chcą od niej odstępować. To, jak bardzo potrafimy pomóc takim klientom i „zmieścić” swoje koncepcje w ich koncepcji ogólnej tak, by spełniała (...)
Stylowa kawalerka

Mieszkanie w pojedynkę

2015-06-24 Publikacja:
Marcelina Kowaczuk
Małe, ciasne, ale własne. Mieszkanie dla singla to zazwyczaj niewielkie powierzchniowo lokum lub mały loft z jednym, dwoma pokojami. Możemy spotkać całkiem przytulne apartamenty o dużej powierzchni zaadaptowanej z myślą o mieszkaniu w pojedynkę, ale również takie, które łatwo szybko zmienić w wygodne gniazdko dla dwojga.   Mieszkanie dla singla kojarzy nam się najczęściej z (...)
Cegły klinkierowe

Gliny na ściany!

2015-06-24 Publikacja:
Karolina Miszczuk
Cegła ceramiczna jest materiałem otrzymywanym z mieszaniny glin, piasku kwarcowego, złomu suszarniowego i wody. Jej stosowanie zależne jest od sposobu wypalania i rodzaju cegły. By prawidłowo zastosować cegłę ceramiczną w budownictwie, należy poznać różne jej rodzaje.   Historia Najwcześniejsza wypalana cegła została odnaleziona w Mezopotamii w III tysiącleciu p.n.e. Jednak nie były to pierwsze produkty z gliny znane (...)