Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

Prezentacja

Klasyka pod kontrolą

2014-12-22 Publikacja:
Create Studio
Niewielkie osiedle w równie małym miasteczku, położonym w dolinie rzeki Pilicy oraz okolicy Puszczy Kozienickiej. Przestronny, narożny apartament z widokiem na zagajnik brzozowy. Zaprzyjaźnione małżeństwo powierzyło nam zaprojektowanie swojego wymarzonego wnętrza.     Pomocni okazali się sami inwestorzy, którzy dokładnie wiedzieli, czego oczekują. Założeniem było stworzenie ciepłej, (...)
Budowa domu na polu

Przemianowanie gruntu

2014-12-22 Publikacja:
KM
Nie ma gruntu nie do przemianowania. Każdy grunt można przekształcić, o ile trafi się w odpowiedni czas. Cały proces zależy od tego, czy gmina posiada uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego, czy dopiero będzie go zatwierdzać. Co roku prawie tysiąc działek rolnych zostaje przemianowanych na działki budowlane.Sytuacja ta wynika z wciąż niemalejących cen gruntów budowlanych. Działka orna może być tańsza (...)
Manor House

Ekskluzywne wnętrza z historią w tle

2014-12-16 Publikacja:
Manor House
Na architektonicznej mapie Polski niewiele jest miejsc, w których spotykają się: historia z nowoczesnością, tradycje możnowładczego dworu z nowatorskimi rozwiązaniami oraz natura z luksusem i komfortem. Takim z pewnością jest ekskluzywny kompleks hotelowy Manor House SPA Chlewiska. Obiekty historyczne, wchodzące w jego skład, nie (...)
Prezentacja

Beton na salonie

2014-12-16 Publikacja:
Maciej Balcerek i Piotr Redlisz-Redlicki
Coraz częstszym trendem na rynku deweloperskim jest sprzedaż mieszkań tzw. pokazowych, oryginalnie zaprojektowanych przez architekta i wykończonych pod klucz – najczęściej wszystkie te czynności wykonywane są przez jedną firmę. To bardzo wygodne rozwiązanie dla deweloperów – ich klienci mogą wybierać spośród wielu dostępnych wariantów mieszkań wykończonych, a procedury odbiorowe przestają (...)
Domowa jadalnia

Między kuchnią a salonem

2014-12-16 Publikacja:
Karolina Miszczuk
Miejsce spotkań z bliskimi i przyjaciółmi, przechowalnia naczyń, miejsce codziennych posiłków. Jadalnia może być funkcjonalnym, przestronnym pomieszczeniem, wydzielonym miejscem w rozległej kuchni lub idealnym rozwiązaniem na letni taras. Stanowi doskonały łącznik między poranną kuchnią i popołudniowym salonemO jadalni można powiedzieć wszystko oprócz tego, że może (...)
Meble łazienkowe

Komfort i styl w jednym

2014-12-02 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Łazienka to przede wszystkim wnętrze stawiane na komfort, praktyczność i gustowny styl. Idealna łazienka zapewnia ład, harmonię i porządek, za którym kryje się dobre umeblowanie. Najbardziej popularne są meble utrzymane w półokrągłych bądź kwadratowych kształtach, zapewniające swobodne poruszanie się po wnętrzu. Pytanie, co jest niezbędne w aranżacji każdej łazienki? Czy lepiej (...)
Krawat

Atrybut elegancji czy relikt przeszłości?

2014-11-25 Publikacja:
Ilona Niebał
Krawat, kiedyś kojarzony wyłącznie z elegancją z najwyższej półki, dziś gra istotną rolę nie tylko „na salonach”. Stylistka Ilona Niebał odkrywa tajniki jednego z najbardziej spektakularnych męskich dodatków.   Pierwszy krawat zwykle trafia już do garderoby kilkulatka, a to (...)
Nowoczesne kabiny prysznicowe

Design i komfort w łazience

2014-10-29 Publikacja:
Łukasz Nowosielski
Łazienka dawno przestała być miejscem, które pełni funkcję wyłącznie praktyczną. Żyjąc pod ciągłym natłokiem obowiązków, borykając się z nieustannym brakiem czasu, niemal rozpaczliwie szukamy w naszych domach miejsc, które przyniosą nam ukojenie – nie tylko fizyczne, ale i estetyczne i psychiczne.     W poszukiwaniach prędzej czy (...)
Połączenie skrajnych stylistyk

Nowoczesność ze szczyptą klasyki

2014-10-21 Publikacja:
Pracownia in-Designer
Połączenie stylistyki nowoczesnej z elementami klasycznymi nie zawsze się udaje. Proces ten wymaga dużego wyczucia i wiedzy. Cechy te są doskonale widoczne w prezentowanym apartamencie, który może być przykładem, jak powinno wyglądać dobrze zaprojektowane wnętrze.Sposób na telewizor w sypialniSypialnia powstała z połączenia (...)
Filtracja Chloru, metali ciężkich i kamienia

Jak skutecznie walczyć z zanieczyszczeniami wody?

2014-10-16 Publikacja:
Aquaphor
Czysta woda to w dzisiejszych czasach "temat-rzeka" – dosłownie i w przenośni. Sieci handlowe i sklepy internetowe oferują obecnie całą masę urządzeń do oczyszczania wody. Producenci zachwalają swoje produkty, twierdząc, że woda przefiltrowana za pomocą ich wkładu staje się (...)
Basen w domu

Prywatna pływalnia

2014-10-14 Publikacja:
Karolina Miszczuk
Woda, leżak, kojący szum i cicha przestrzeń do odpoczynku – to nie opis zagranicznego hotelu all-inclusive, a domowego basenu, który można mieć w cenie samochodu.   Wydawać by się mogło, że basen jest inwestycją przeznaczoną dla nowobogackich i snobistycznych osób. Nie jest to jednak prawdą. Każdy, kto choć raz był na basenie, pomyślał kiedyś, że dobrze by było mieć taki basen w piwnicy czy (...)
Warsztat Profesjonalisty

Relacja z konferencji Budoskop

2014-10-10 Publikacja:
Info-Inwest
Pomimo pięknej Polskiej jesieni, w Warszawie królowała wiosenna zieleń, a to za sprawą niedawno otwartego Centrum Szkoleniowego Adgar Ochota, gdzie 25 września miała miejsce konferencja z cyklu: Budoskop – Warsztat Profesjonalisty – Meeting with Innovation.   Organizatorzy dziękują serdecznie przybyłym uczestnikom, za wybór ich propozycji (...)
http://antiquebeauty.eu/promocje/?utm_source=livingroom&utm_campaign=living-room&utm_medium=email