Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

Za i przeciw

Pośrednie inwestycje w nieruchomościach

2013-10-08 Publikacja:
Emmerson S.A.
Inwestowanie na rynku nieruchomości, większości Polakom, kojarzy się głównie z zakupem mieszkania bądź kamienicy na wynajem. Dla większości ludzi również, taka droga lokowania oszczędności nie jest dostępna. Wynika to z faktu, iż wiąże się ona z wymogiem posiadania sporego kapitału lub zdolności (...)
i z klasą!

Nowocześnie, funkcjonalnie...

2013-08-23 Publikacja:
Urszula Sowińska
Styl i Filozofia: Nowoczesne, minimalistyczne wnętrze o uniwersalnym charakterze, otwarta przestrzeń, oszczędna stylistyka, prosta, elegancka forma, doskonałe proporcje, światło i faktura oraz wysoka jakość materiałów – to główne przesłanki stylu i filozofii domu pokazowego zlokalizowanego na osiedlu Saskie Zacisze. Aranżacja poszczególnych (...)
dostojnego i wytwornego wnętrza…

250m2

2013-06-26 Publikacja:
Marta Sobieszek S-line Studio
Dolna kondygnacja – hol, salon, jadalnia połączona z kuchnią całość utrzymane w eleganckiej konwencji. Przenikają się wzajemnie biel i czerń. Na czarnych matowych kaflach białe meble kuchenne z czarnym granitowym blatem. Wysmakowane detale,  stalowa budda na szklanym stoliku usytuowana na wprost drzwi wejściowych wita przychodzących, jej tło stanowią perłowo-białe lejące zasłony, są one również wiodącym detalem i też tłem dla większości pozostałych (...)
mieszkanie Krakusa

Kazimierzowskie M z Krakowa

2013-06-26 Publikacja:
Projekt GRYCAJ Design
Kanwą do stworzenia tego projektu były liczne i bardzo burzliwe spotkania z klientem odbywające się na przestrzeni roku - od momentu powzięcia decyzji o rozpoczęciu remontu, do momentu zamknięcia fazy koncepcyjnej. Klient miał bardzo indywidualne wytyczne i czasem wręcz niebywałe pomysły. We wczesnej fazie projektowania nasza rola głównie skupiała się na urealnianiu idei, (...)
Prezentacja

Harmonia i elegancja

2013-08-05 Publikacja:
Anna Paszkiewicz-Trojniel
Przystępując do projektu tego mieszkania, dostaliśmy dość konkretne wytyczne od inwestorów co do rozmieszczenia funkcji, a także stylu, w jakim miało być ono utrzymane.     Miało być elegancko, harmonijnie, ponadczasowo oraz minimalistycznie, ale nie chłodno. W mieszkaniu miała znaleźć się wystarczająca ilość szaf i szafek do przechowywania rzeczy tak, aby (...)
...i elegancko

Komfortowo, naturalnie...

2013-05-17 Publikacja:
Marta Sobieszek S-line Studio
Szukając wiodących określeń, nazwałabym ten dom: komfortowym, naturalnym, ale również bardzo eleganckim. Położony z dala od cywilizacji, tylko kilka minut drogi od miasta, otoczony naturalną zielenią, błękitem wody i pięknie zaaranżowanym ogrodem. Jest oazą spokoju dla jego właścicieli. Komfortowy, o czym stanowi m.in. jego 250 m2 powierzchni użytkowej, osobno garaż na trzy auta i (...)
loft w wersji Manhattan

Qbik by Zień

2013-02-18 Publikacja:
Marcin Pietrzak
„Manhattan to niekończące się źródło inspiracji, wyjątkowe miejsce – swoisty tygiel kulturowy, w którym łączą się i przeplatają najróżniejsze style tworzące konglomerat barw i faktur. Projektując wnętrze Woronicza Qbik w stylu Manhattan chciałem jak najpełniej oddać ten eklektyczny, nowojorski klimat.” Maciej ZieńStyl:Styl Manhattan to spełniony amerykański sen. Luksusowy loft o prawdziwie nowojorskim charakterze nawiązuje do pierwszych (...)
Mieszkanie w apartamentowcu

Trzy kolory

2013-02-15 Publikacja:
Maciejka Peszyńska-Drews
80-cio metrowe mieszkanie w nowoczesnym apartamentowcu, trzy pokoje, dwie łazienki i niemała kuchnia, a jednak nie lada łamigłówką okazało się wstawienie tu stołu jadalnego. A jego właśnie nie mogło zabraknąć, bo właściciele na co dzień pochłonięci absorbującą pracą, chcieli mieć pewność, że nowe gniazdko da im możliwość celebrowania rodzinnych posiłków, a także przyjmowania gości przy stole, bo w rzadkich chwilach relaksu z zamiłowaniem (...)
w wersji Industrial

Loft w wersji Industrial

2013-02-14 Publikacja:
J.S.
Styl:Styl industrialny jest nierozerwalnie związany z wiekiem dwudziestym. Kojarzy się z rewolucją przemysłową i rozwojem masowej produkcji. To styl, który ze względu na swój charakter doskonale wpisuje się w ideę życia w myśl koncepcji Loft-Life. Jego cechami charakterystycznymi są przede wszystkim minimalizm oraz prostota form i kolorów. Wnętrza utrzymane w industrialnej stylistyce intrygują niecodzienną (...)
Czy stanie się bardziej powszechne?

Budownictwo energooszczędne

2013-04-18 Publikacja:
Emmerson S.A.
Z początkiem przyszłego roku uruchomiony zostanie program dopłat do kredytów na budowę domów energooszczędnych. Czy przyczyni się do upowszechnienia budownictwa energooszczędnego? Program został stworzony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jego zasadniczym celem jest wspieranie budownictwa energooszczędnego. Zamierzona skala wsparcia sektora budowlanego (...)
nowocześnie, elegancko, ale nie futurystycznie

Apartament w Miami

2012-12-18 Publikacja:
Anna Majkowska
Miami stanowi jedno z najważniejszych centr światowych finansów, handlu międzynarodowego, kultury, mediów, rozrywki i sztuki. Uznane zostało za najbogatsze miasto Stanów Zjednoczonych i piąte najbogatsze miasto świata pod względem siły nabywczej. W Downtown Miami znajduje się największe skupisko międzynarodowych banków w Stanach Zjednoczonych, a zarazem siedziby wielu korporacji. Port of Miami, znany jako „Rejsowa Stolica (...)
Loft w wersji Oslo

Qbik by Zień

2012-12-18 Publikacja:
Zień Home
Qbik by Zień - loft w wersji Oslo„Piękne widoki, niepowtarzalna przyroda, bliskość natury i domowe ciepło to moje wspomnienie Skandynawii. Najpiękniejsze w tamtym rejonie jest jednak Oslo – inspirujące i nowoczesne. Budynki, które tam znalazłem, takie jak słynna Opera, zachwycają oszczędnością form i wyjątkową prostotą, którą przeniosłem do loftowych wnętrz Woronicza Qbik.”STYL:Loft w stylu Oslo to marzenie o otwartej przestrzeni. Charakteryzuje (...)