Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

Prezentacja

Prywatny kąt dla każdego

2014-07-08 Publikacja:
pracowania ZAWICKA-ID
Mieszkanie w centrum Warszawy wymagało gruntownego remontu. Właścicielka dzieliła jeden pokój z nastoletnim synem i nikt nie miał przestrzeni tylko dla siebie. Pierwotnie zakładaliśmy odnowienie mieszkania z remontem łazienki i kuchni, gdzie była potrzeba wygospodarowania więcej miejsca na szafki. Po większej chwili namysłu udało się dodatkowo duży pokój podzielić na dwa (...)
Przede wszystkim przestrzeń

Przede wszystkim przestrzeń

2014-07-01 Publikacja:
Anna Marchel, Mariusz Kachnowicz
Do pracowni Studio Forma w Gdańsku zgłosił się młody człowiek z prośbą o pomoc w aranżacji około 100 m2 na parterze jednorodzinnego 3-kondygnacyjnego domu. Sprawa była o tyle trudna, że mieliśmy do zaadaptowania wnętrza dawnych biur warsztatu samochodowego. W każdym z pomieszczeń była inna posadzka, każde miało inne wejście, inne wielkości okien oraz inne (...)
Dom z charakterem

Dom z charakterem

2014-06-24 Publikacja:
Urszula Medyńska
    W swojej pracy architekci często spotykają się z sytuacjami, w których Klienci zgłaszają się do nich po pomoc w przearanżowaniu domu czy mieszkania kupionego wiele lat temu i wyposażonego w meble i sprzęty „tylko na chwilę”, które, jak się później okazało, zostały na dłużej. Tak było i w tym przypadku.   Dom zbudowano dobre kilka lat temu i urządzono na tyle, na ile było to (...)
Loft w młynie

Loft w młynie

2014-06-24 Publikacja:
Agnieszka Krawczyk, Artema
    Gdy około 1900 roku paryska bohema po raz pierwszy zaczęła wykorzystywać olbrzymie hale dawnych magazynów i fabryk na swoje pracownie, nikt nie przypuszczał, że to początek nowego nurtu w architekturze wnętrz.   Artyści dostrzegli we wnętrzach niesamowity potencjał: doskonale doświetlone, otwarte przestrzenie z wysokimi sufitami i olbrzymimi oknami. Moda na zamieszkanie w lofcie rozkręciła się mocno w latach 60 XX (...)
w gdańskim apartamencie

Francuski neobarok

2014-06-16 Publikacja:
Sun&Snow
Z okien apartamentu w Gdańsku roztacza się widok na Motławę i historyczną dzielnicę, która przechodzi dynamiczne zmiany. Wszystkie okna mieszkania wychodzą na stronę południową. Dlatego projektantka pracująca dla firmy Sun & Snow, lidera w krótkoterminowym wynajmie apartamentów, zdecydowała się na wyszukane kształty mebli, wprowadzenie zdecydowanego koloru i bogate dekoracje. Była przekonana, że mieszanka (...)
Dom miłośników orientu

Dom miłośników orientu

2014-06-10 Publikacja:
Viktoria Cukierska
Kolory ziemi, naturalne materiały, proste formy zarówno mebli, jak i dodatków tworzą atmosferę domu Ani i Radka. Gospodarze są miłośnikami orientu, dlatego postanowili urządzić swój 220-metrowy dom w stylu zen.   Parter domu to przestronne 120 m². Salon, jadalnia i kuchnia tworzą otwartą przestrzeń. Różne odcienie beżu, brązu z niewielkimi akcentami czerni (...)
Wnętrze w barwach ziemi

Brąz, beż i biel

2014-06-03 Publikacja:
Anna Łysiak
Komputerowe wizualizacje stały się rzeczywistością i spełnieniem marzeń inwestorów. Naturalne materiały ocieplają, uszlachetniają i nadają wnętrzu poczucia komfortu. Mieszkanie w stolicy ceni sobie ciszę i spokój. Azyl, który skupia wokół siebie nowoczesność i ukojenie od miasta.   W prezentowanym mieszkaniu dominuje minimalizm i dyscyplina. Kolory ścian, mebli i dodatków oraz elementy (...)
Dom w Wesołej

Dom w Wesołej

2014-05-27 Publikacja:
Magdalena Siry paszkiewiczdesign.com
Wesoła - obrzeża Warszawy - to właśnie tam znajduje się 180-metrowy dom otoczony lasem sosnowym. Elegancki i męski obszar spełnia rolę idealnego miejsca dla właściciela, który szukał enklawy, ale jednocześnie miejsca do aktywnego, sportowego życia. Obiekt zaprojektowany jest w nowoczesnym stylu, jednak, mimo wszechobecnej bieli i oszczędności wyposażenia, udało się uniknąć efektu surowego, zimnego wnętrza. Z takiego (...)
z czernią i fioletem

Kompozycja

2014-05-27 Publikacja:
Kinga Śliwa
Mieszkańcy projektowanego domu cenią sobie przestrzeń uporządkowaną, funkcjonalną lecz jednocześnie bliska jest im artystyczna spontaniczność, kontrolowana nieregularność kształtów oraz swoboda łączenia kolorów. Posiadając spory zasób obrazów, rzeźb i przedmiotów sztuki, pragnęli prostotą wnętrza ciekawie je wyeksponować. Indywidualne potrzeby użytkowników spowodowały szereg istotnych zmian w gotowym projekcie budowlanym (...)
Czy warto zabudować balkon?

Bezramowy system zabudowy balkonu

2014-05-15 Publikacja:
Pracownia Projektowa Archipelag
Szklany system zabudowy balkonów i tarasów doskonale sprawdza się w przypadkach, gdy właścicielowi nieruchomości zależy na efektywnym wykorzystaniu balkonu lub tarasu, także podczas jesieni i zimy. Najciekawszym wariantem tej technologii jest innowacyjny system bezramowy niewymagający stosowania międzyszybowych ram pionowych. (...)
Z wizytą na Drewnianej

Z wizytą na Drewnianej

2014-05-15 Publikacja:
Marta Kwiecień-Dąbska
  Kamienica przy ulicy Drewnianej powstała na miejscu Fabryki Czekolady Fuchsa, która mieściła się tam od roku 1911, a po wojnie została przekształcona w ZPC Syrena. Dużą zaletą budynku jest jego lokalizacja w ścisłym centrum Powiśla, dzielnicy, która zapewnia szybki dostęp do Śródmieścia, Traktu Królewskiego, a Mostem Świętokrzyskim do klimatycznej Saskiej Kępy i (...)
Nowoczesny Penthouse Croisette Cannes

J’aime Cannes!

2014-05-07 Publikacja:
LuxuryEstateMarket.com
    Cannes – wytworna atmosfera, niepowtarzalny klimat, splendor, historia i unoszący się zapach luksusu… Miejsce rozświetlane przez śródziemnomorskie słońce i filmowe gwiazdy.   W latach 30 XIX wieku Cannes zostało odkryte i docenione przez francuską oraz zagraniczną arystokrację, która w tym regionie zaczęła budować swoje rezydencje. Dziś znajdują się tu spektakularne wille, (...)
http://antiquebeauty.eu/promocje/?utm_source=livingroom&utm_campaign=living-room&utm_medium=email