Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

Turkusowy apartament

Turkusowy apartament

2014-08-12 Publikacja:
Marta Kwiecień-Dąbska
Lokalizacja apartamentu to jedno z najbardziej prestiżowych miejsc w Warszawie. Kamienica znajdująca się na Powiślu oferuje 24 apartamenty o wielkości od 205 do 300 m2. Ta, którą projektowaliśmy, ma 205 m2, a więc jest jednym z najmniejszych lokali w tym budynku, choć dalej jest bardzo duża przestrzeń. Patrząc na rozpiętości metrażowe, nie trzeba nikogo przekonywać, że jest to inwestycja ponadstandardowa i (...)
Komiks XXI wieku

Komiks XXI wieku

2014-08-05 Publikacja:
Perfect Space
Izabela i Maciek – nielubiący nudy przedstawiciele pokolenia 30-latków. Nie chcieli więc mieć szablonowego wnętrza, tworzonego na podstawie inspiracji znalezionych w Internecie bądź u znajomych. Mieszkanie z założenia miało być inne niż większość tego, co widzieli do tej pory. Dlatego też położyli duży nacisk na indywidualny charakter projektowanej przestrzeni, odzwierciedlający ich styl życia. W pierwszym, ogólnym (...)
W nowoczesnej stylizacji

Dom nad morzem

2014-07-29 Publikacja:
Anna Marchel, Mariusz Kachnowicz
Do pracowni Studio Forma w Gdańsku zgłosiło się młode małżeństwo, właściciele rodzinnego domu wolnostojącego na Pomorzu. Parę lat temu wykończyli wnętrza swojego domu zgodnie z własnymi przekonaniami stylistycznymi. Po pewnym czasie gospodarze stwierdzili, że nie czują się zbyt komfortowo – szczególnie w części dziennej domu. Przeszkadzało zbyt wysokie wnętrze z antresolą, brakowało przytulnej części z komfortowym (...)
Zawsze aktualnie

Czarno na białym

2014-07-29 Publikacja:
Agnieszka Jaszczyszyn
Kto by nie chciał mieszkać w przytulnym wnętrzu? Zazwyczaj o takie właśnie proszą inwestorzy już przy pierwszym kontakcie z architektem. Jakież było moje zdziwienie, gdy na spotkaniu z inwestorami Pani domu poprosiła mnie o projekt chłodnego, nowoczesnego i minimalistycznego mieszkania. Miało być eleganckie i z klasą. Spojrzałam na jej czarną, prostą, gustowną sukienkę, gładko zaczesane włosy, twarz bez makijażu i (...)
Mazurska marina w Miłomłynie

Mazurska marina w Miłomłynie

2014-07-23 Publikacja:
Kamila Paszkiewicz, Magdalena Siry
Któż z nas nie marzy o domu nad brzegiem jeziora, z małą mariną i pomostem, przy którym delikatnie kołysze się łódź żaglowa, gdzie stojąc na tarasie i popijając poranną kawę, mrużymy oczy w słońcu i uśmiechamy się do siebie… Marzenie? Owszem, ale spełnione.   Takie miejsce na ziemi znalazła dla swojej rodziny (...)
Prezentacja

Prywatny kąt dla każdego

2014-07-08 Publikacja:
pracowania ZAWICKA-ID
Mieszkanie w centrum Warszawy wymagało gruntownego remontu. Właścicielka dzieliła jeden pokój z nastoletnim synem i nikt nie miał przestrzeni tylko dla siebie. Pierwotnie zakładaliśmy odnowienie mieszkania z remontem łazienki i kuchni, gdzie była potrzeba wygospodarowania więcej miejsca na szafki. Po większej chwili namysłu udało się dodatkowo duży pokój podzielić na dwa (...)
Przede wszystkim przestrzeń

Przede wszystkim przestrzeń

2014-07-01 Publikacja:
Anna Marchel, Mariusz Kachnowicz
Do pracowni Studio Forma w Gdańsku zgłosił się młody człowiek z prośbą o pomoc w aranżacji około 100 m2 na parterze jednorodzinnego 3-kondygnacyjnego domu. Sprawa była o tyle trudna, że mieliśmy do zaadaptowania wnętrza dawnych biur warsztatu samochodowego. W każdym z pomieszczeń była inna posadzka, każde miało inne wejście, inne wielkości okien oraz inne (...)
Dom z charakterem

Dom z charakterem

2014-06-24 Publikacja:
Urszula Medyńska
    W swojej pracy architekci często spotykają się z sytuacjami, w których Klienci zgłaszają się do nich po pomoc w przearanżowaniu domu czy mieszkania kupionego wiele lat temu i wyposażonego w meble i sprzęty „tylko na chwilę”, które, jak się później okazało, zostały na dłużej. Tak było i w tym przypadku.   Dom zbudowano dobre kilka lat temu i urządzono na tyle, na ile było to (...)
Loft w młynie

Loft w młynie

2014-06-24 Publikacja:
Agnieszka Krawczyk, Artema
    Gdy około 1900 roku paryska bohema po raz pierwszy zaczęła wykorzystywać olbrzymie hale dawnych magazynów i fabryk na swoje pracownie, nikt nie przypuszczał, że to początek nowego nurtu w architekturze wnętrz.   Artyści dostrzegli we wnętrzach niesamowity potencjał: doskonale doświetlone, otwarte przestrzenie z wysokimi sufitami i olbrzymimi oknami. Moda na zamieszkanie w lofcie rozkręciła się mocno w latach 60 XX (...)
Dom miłośników orientu

Dom miłośników orientu

2014-06-10 Publikacja:
Viktoria Cukierska
Kolory ziemi, naturalne materiały, proste formy zarówno mebli, jak i dodatków tworzą atmosferę domu Ani i Radka. Gospodarze są miłośnikami orientu, dlatego postanowili urządzić swój 220-metrowy dom w stylu zen.   Parter domu to przestronne 120 m². Salon, jadalnia i kuchnia tworzą otwartą przestrzeń. Różne odcienie beżu, brązu z niewielkimi akcentami czerni (...)
Wnętrze w barwach ziemi

Brąz, beż i biel

2014-06-03 Publikacja:
Anna Łysiak
Komputerowe wizualizacje stały się rzeczywistością i spełnieniem marzeń inwestorów. Naturalne materiały ocieplają, uszlachetniają i nadają wnętrzu poczucia komfortu. Mieszkanie w stolicy ceni sobie ciszę i spokój. Azyl, który skupia wokół siebie nowoczesność i ukojenie od miasta.   W prezentowanym mieszkaniu dominuje minimalizm i dyscyplina. Kolory ścian, mebli i dodatków oraz elementy (...)
Dom w Wesołej

Dom w Wesołej

2014-05-27 Publikacja:
Magdalena Siry paszkiewiczdesign.com
Wesoła - obrzeża Warszawy - to właśnie tam znajduje się 180-metrowy dom otoczony lasem sosnowym. Elegancki i męski obszar spełnia rolę idealnego miejsca dla właściciela, który szukał enklawy, ale jednocześnie miejsca do aktywnego, sportowego życia. Obiekt zaprojektowany jest w nowoczesnym stylu, jednak, mimo wszechobecnej bieli i oszczędności wyposażenia, udało się uniknąć efektu surowego, zimnego wnętrza. Z takiego (...)