Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

Nowy DOM Nowe MIESZKANIE w Gdańsku

Premierowe Targi Mieszkaniowe Murator EXPO

2015-02-12 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
W dniach 28 lutego i 1 marca 2015 r. w gdańskiej Ergo Arenie odbędzie się pierwsza trójmiejska edycja Targów Mieszkaniowych Nowy DOM Nowe MIESZKANIE, organizowanych przez spółkę Murator EXPO. Murator EXPO od wielu lat aktywnie współpracuje z uczestnikami polskiego rynku nieruchomości. (...)
Prezentacja

Wnętrze w dobrym świetle

2015-01-27 Publikacja:
Agnieszka Ufnal, SNCE Studio
Wnętrze ma przede wszystkim służyć jego użytkownikom. Dla młodego biznesmena idealnym rozwiązaniem okazała się ucieczka z gwarnej przestrzeni warszawskiej metropolii do białego wnętrza, wypełnionego światłem i zapachem drewna. Założeniem projektu mieszkania zlokalizowanego na Warszawskim Mokotowie było stworzenie minimalistycznej przestrzeni, w której to podstawowe (...)
Rozwój sieci sprzedaży podłóg i drzwi

Targi RuckZuck we Wrocławiu

2015-01-25 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
RuckZuck rozwija artystyczne skrzydła i zaprasza na targi wewnętrzne do Wrocławia Pomiędzy technologią, designem i sztuką, między niebanalną kreacją a światem realnym. RuckZuck, jedna z największych w Europie sieci sprzedaży podłóg i drzwi, wyznacza trendy w branży wyposażenia wnętrz i zaprasza na wewnętrzne targi. Po raz pierwszy w Polsce spółka organizuje (...)
Wnętrze podporządkowane czerwieni

Dom podróżników

2015-01-13 Publikacja:
Anna Radke, Mariusz Kachnowicz
W jaki sposób zaprojektować dom należący do podróżników, którzy niejedno wnętrze już widzieli i niewiele rzeczy może ich zaskoczyć? Właśnie budują nowy dom i potrzebują nowych inspiracji do urządzenia wnętrz… Takie tematy to największa przyjemność oraz wyzwanie dla projektantów.   Pierwsze spotkanie z inwestorami, którzy byli na etapie stawiania domu w stanie (...)
W domu najlepiej

Wszędzie dobrze

2014-12-22 Publikacja:
ARTES DESIGN
Przestrzenie gór Nepalu i ciepło dalekowschodniego słońca – ślady tych i wielu innych podróży można odnaleźć w detalach wnętrza domu pod Poznaniem.Budynek od zewnątrz uzyskał ciekawe wykończenie materiałowe: elewację pokrywa ruda cegła klinkierowa, z którą kontrastują popielata stolarka oraz dachówka. To zestawienie stało się inspiracją do zbudowania kolorystyki wnętrza.   Projektanci z (...)
Prezentacja

Klasyka pod kontrolą

2014-12-22 Publikacja:
Create Studio
Niewielkie osiedle w równie małym miasteczku, położonym w dolinie rzeki Pilicy oraz okolicy Puszczy Kozienickiej. Przestronny, narożny apartament z widokiem na zagajnik brzozowy. Zaprzyjaźnione małżeństwo powierzyło nam zaprojektowanie swojego wymarzonego wnętrza.     Pomocni okazali się sami inwestorzy, którzy dokładnie wiedzieli, czego oczekują. Założeniem było stworzenie ciepłej, (...)
Budowa domu na polu

Przemianowanie gruntu

2014-12-22 Publikacja:
KM
Nie ma gruntu nie do przemianowania. Każdy grunt można przekształcić, o ile trafi się w odpowiedni czas. Cały proces zależy od tego, czy gmina posiada uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego, czy dopiero będzie go zatwierdzać. Co roku prawie tysiąc działek rolnych zostaje przemianowanych na działki budowlane.Sytuacja ta wynika z wciąż niemalejących cen gruntów budowlanych. Działka orna może być tańsza (...)
Manor House

Ekskluzywne wnętrza z historią w tle

2014-12-16 Publikacja:
Manor House
Na architektonicznej mapie Polski niewiele jest miejsc, w których spotykają się: historia z nowoczesnością, tradycje możnowładczego dworu z nowatorskimi rozwiązaniami oraz natura z luksusem i komfortem. Takim z pewnością jest ekskluzywny kompleks hotelowy Manor House SPA Chlewiska. Obiekty historyczne, wchodzące w jego skład, nie (...)
Prezentacja

Beton na salonie

2014-12-16 Publikacja:
Maciej Balcerek i Piotr Redlisz-Redlicki
Coraz częstszym trendem na rynku deweloperskim jest sprzedaż mieszkań tzw. pokazowych, oryginalnie zaprojektowanych przez architekta i wykończonych pod klucz – najczęściej wszystkie te czynności wykonywane są przez jedną firmę. To bardzo wygodne rozwiązanie dla deweloperów – ich klienci mogą wybierać spośród wielu dostępnych wariantów mieszkań wykończonych, a procedury odbiorowe przestają (...)
Budoskop: Meeting with Innowation

Relacja z Warsztatu Architekta

2014-10-12 Publikacja:
Info-Inwest
Pomimo pięknej Polskiej jesieni, w Warszawie królowała wiosenna zieleń, a to za sprawą niedawno otwartego Centrum Szkoleniowego Adgar Ochota, gdzie 25 września miała miejsce konferencja z cyklu: Budoskop – Warsztat Profesjonalisty – Meeting with Innovation.   Organizatorzy dziękują serdecznie przybyłym uczestnikom, za wybór ich propozycji (...)
Wnętrze architektów

To mieszkanie spełniło swoje zadanie

2014-09-09 Publikacja:
Arkadiusz Olszanka In&Out Design
Wszystko zaczęło się od domu. To znaczy od poszukiwań domu. Małżeństwo, Dorota i Arkadiusz, zawodowo związani z architekturą wnętrz, w związku z powiększeniem rodziny postanowili rozejrzeć się za nowym, większym lokum, ponieważ dotychczasowe 40-metrowe mieszkanie robiło się za ciasne. Jednak wspomniane domy, (...)
Miejska dżungla

Z betonem w tle

2014-09-02 Publikacja:
Arkadiusz Olszanka
Rzadko zdarza się, żeby klient zaakceptował i zrealizował w 100% pierwszy koncepcyjny projekt architekta. Tak było w tym przypadku. Gdy około rok temu do Arkadiusza Olszanki zadzwonił klient z oddalonego o blisko 400 km Wrocławia, projektant wątpił w powodzenie tego projektu. Jednak mimo możliwości załatwienia większości spraw e-mailem trzeba się z klientem spotykać, omawiać pomysły. Ze względu na odległość Arek miał wątpliwości, (...)