Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

Prezentacja

Klasyka pod kontrolą

2014-12-22 Publikacja:
Create Studio
Niewielkie osiedle w równie małym miasteczku, położonym w dolinie rzeki Pilicy oraz okolicy Puszczy Kozienickiej. Przestronny, narożny apartament z widokiem na zagajnik brzozowy. Zaprzyjaźnione małżeństwo powierzyło nam zaprojektowanie swojego wymarzonego wnętrza.     Pomocni okazali się sami inwestorzy, którzy dokładnie wiedzieli, czego oczekują. Założeniem było stworzenie ciepłej, (...)
Budowa domu na polu

Przemianowanie gruntu

2014-12-22 Publikacja:
KM
Nie ma gruntu nie do przemianowania. Każdy grunt można przekształcić, o ile trafi się w odpowiedni czas. Cały proces zależy od tego, czy gmina posiada uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego, czy dopiero będzie go zatwierdzać. Co roku prawie tysiąc działek rolnych zostaje przemianowanych na działki budowlane.Sytuacja ta wynika z wciąż niemalejących cen gruntów budowlanych. Działka orna może być tańsza (...)
Manor House

Ekskluzywne wnętrza z historią w tle

2014-12-16 Publikacja:
Manor House
Na architektonicznej mapie Polski niewiele jest miejsc, w których spotykają się: historia z nowoczesnością, tradycje możnowładczego dworu z nowatorskimi rozwiązaniami oraz natura z luksusem i komfortem. Takim z pewnością jest ekskluzywny kompleks hotelowy Manor House SPA Chlewiska. Obiekty historyczne, wchodzące w jego skład, nie (...)
Prezentacja

Beton na salonie

2014-12-16 Publikacja:
Maciej Balcerek i Piotr Redlisz-Redlicki
Coraz częstszym trendem na rynku deweloperskim jest sprzedaż mieszkań tzw. pokazowych, oryginalnie zaprojektowanych przez architekta i wykończonych pod klucz – najczęściej wszystkie te czynności wykonywane są przez jedną firmę. To bardzo wygodne rozwiązanie dla deweloperów – ich klienci mogą wybierać spośród wielu dostępnych wariantów mieszkań wykończonych, a procedury odbiorowe przestają (...)
Budoskop: Meeting with Innowation

Relacja z Warsztatu Architekta

2014-10-12 Publikacja:
Info-Inwest
Pomimo pięknej Polskiej jesieni, w Warszawie królowała wiosenna zieleń, a to za sprawą niedawno otwartego Centrum Szkoleniowego Adgar Ochota, gdzie 25 września miała miejsce konferencja z cyklu: Budoskop – Warsztat Profesjonalisty – Meeting with Innovation.   Organizatorzy dziękują serdecznie przybyłym uczestnikom, za wybór ich propozycji (...)
Wnętrze architektów

To mieszkanie spełniło swoje zadanie

2014-09-09 Publikacja:
Arkadiusz Olszanka In&Out Design
Wszystko zaczęło się od domu. To znaczy od poszukiwań domu. Małżeństwo, Dorota i Arkadiusz, zawodowo związani z architekturą wnętrz, w związku z powiększeniem rodziny postanowili rozejrzeć się za nowym, większym lokum, ponieważ dotychczasowe 40-metrowe mieszkanie robiło się za ciasne. Jednak wspomniane domy, (...)
Miejska dżungla

Z betonem w tle

2014-09-02 Publikacja:
Arkadiusz Olszanka
Rzadko zdarza się, żeby klient zaakceptował i zrealizował w 100% pierwszy koncepcyjny projekt architekta. Tak było w tym przypadku. Gdy około rok temu do Arkadiusza Olszanki zadzwonił klient z oddalonego o blisko 400 km Wrocławia, projektant wątpił w powodzenie tego projektu. Jednak mimo możliwości załatwienia większości spraw e-mailem trzeba się z klientem spotykać, omawiać pomysły. Ze względu na odległość Arek miał wątpliwości, (...)
Turkusowy apartament

Turkusowy apartament

2014-08-12 Publikacja:
Marta Kwiecień-Dąbska
Lokalizacja apartamentu to jedno z najbardziej prestiżowych miejsc w Warszawie. Kamienica znajdująca się na Powiślu oferuje 24 apartamenty o wielkości od 205 do 300 m2. Ta, którą projektowaliśmy, ma 205 m2, a więc jest jednym z najmniejszych lokali w tym budynku, choć dalej jest bardzo duża przestrzeń. Patrząc na rozpiętości metrażowe, nie trzeba nikogo przekonywać, że jest to inwestycja ponadstandardowa i (...)
Komiks XXI wieku

Komiks XXI wieku

2014-08-05 Publikacja:
Perfect Space
Izabela i Maciek – nielubiący nudy przedstawiciele pokolenia 30-latków. Nie chcieli więc mieć szablonowego wnętrza, tworzonego na podstawie inspiracji znalezionych w Internecie bądź u znajomych. Mieszkanie z założenia miało być inne niż większość tego, co widzieli do tej pory. Dlatego też położyli duży nacisk na indywidualny charakter projektowanej przestrzeni, odzwierciedlający ich styl życia. W pierwszym, ogólnym (...)
W nowoczesnej stylizacji

Dom nad morzem

2014-07-29 Publikacja:
Anna Marchel, Mariusz Kachnowicz
Do pracowni Studio Forma w Gdańsku zgłosiło się młode małżeństwo, właściciele rodzinnego domu wolnostojącego na Pomorzu. Parę lat temu wykończyli wnętrza swojego domu zgodnie z własnymi przekonaniami stylistycznymi. Po pewnym czasie gospodarze stwierdzili, że nie czują się zbyt komfortowo – szczególnie w części dziennej domu. Przeszkadzało zbyt wysokie wnętrze z antresolą, brakowało przytulnej części z komfortowym (...)
Zawsze aktualnie

Czarno na białym

2014-07-29 Publikacja:
Agnieszka Jaszczyszyn
Kto by nie chciał mieszkać w przytulnym wnętrzu? Zazwyczaj o takie właśnie proszą inwestorzy już przy pierwszym kontakcie z architektem. Jakież było moje zdziwienie, gdy na spotkaniu z inwestorami Pani domu poprosiła mnie o projekt chłodnego, nowoczesnego i minimalistycznego mieszkania. Miało być eleganckie i z klasą. Spojrzałam na jej czarną, prostą, gustowną sukienkę, gładko zaczesane włosy, twarz bez makijażu i (...)
Mazurska marina w Miłomłynie

Mazurska marina w Miłomłynie

2014-07-23 Publikacja:
Kamila Paszkiewicz, Magdalena Siry
Któż z nas nie marzy o domu nad brzegiem jeziora, z małą mariną i pomostem, przy którym delikatnie kołysze się łódź żaglowa, gdzie stojąc na tarasie i popijając poranną kawę, mrużymy oczy w słońcu i uśmiechamy się do siebie… Marzenie? Owszem, ale spełnione.   Takie miejsce na ziemi znalazła dla swojej rodziny (...)
http://antiquebeauty.eu/promocje/?utm_source=livingroom&utm_campaign=living-room&utm_medium=email