Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

z czernią i fioletem

Kompozycja

2014-05-27 Publikacja:
Kinga Śliwa
Mieszkańcy projektowanego domu cenią sobie przestrzeń uporządkowaną, funkcjonalną lecz jednocześnie bliska jest im artystyczna spontaniczność, kontrolowana nieregularność kształtów oraz swoboda łączenia kolorów. Posiadając spory zasób obrazów, rzeźb i przedmiotów sztuki, pragnęli prostotą wnętrza ciekawie je wyeksponować. Indywidualne potrzeby użytkowników spowodowały szereg istotnych zmian w gotowym projekcie budowlanym (...)
Czy warto zabudować balkon?

Bezramowy system zabudowy balkonu

2014-05-15 Publikacja:
Pracownia Projektowa Archipelag
Szklany system zabudowy balkonów i tarasów doskonale sprawdza się w przypadkach, gdy właścicielowi nieruchomości zależy na efektywnym wykorzystaniu balkonu lub tarasu, także podczas jesieni i zimy. Najciekawszym wariantem tej technologii jest innowacyjny system bezramowy niewymagający stosowania międzyszybowych ram pionowych. (...)
Z wizytą na Drewnianej

Z wizytą na Drewnianej

2014-05-15 Publikacja:
Marta Kwiecień-Dąbska
  Kamienica przy ulicy Drewnianej powstała na miejscu Fabryki Czekolady Fuchsa, która mieściła się tam od roku 1911, a po wojnie została przekształcona w ZPC Syrena. Dużą zaletą budynku jest jego lokalizacja w ścisłym centrum Powiśla, dzielnicy, która zapewnia szybki dostęp do Śródmieścia, Traktu Królewskiego, a Mostem Świętokrzyskim do klimatycznej Saskiej Kępy i (...)
Nowoczesny Penthouse Croisette Cannes

J’aime Cannes!

2014-05-07 Publikacja:
LuxuryEstateMarket.com
    Cannes – wytworna atmosfera, niepowtarzalny klimat, splendor, historia i unoszący się zapach luksusu… Miejsce rozświetlane przez śródziemnomorskie słońce i filmowe gwiazdy.   W latach 30 XIX wieku Cannes zostało odkryte i docenione przez francuską oraz zagraniczną arystokrację, która w tym regionie zaczęła budować swoje rezydencje. Dziś znajdują się tu spektakularne wille, (...)
Apartament z widokiem na górski potok

Apartament z widokiem na górski potok

2014-05-06 Publikacja:
Inż. Urszula Medyńska Pracownia Medyńscy
  Apartament Wilanów został zaprojektowany z myślą o klientach, którzy cenią sobie przede wszystkim wygodę, funkcjonalność oraz walory estetyczne. Lokal znajduje się na poddaszu w jednym z nowo wybudowanych apartamentowców w Zakopanem i jest przeznaczony pod wynajem krótkookresowy dla 2-4 (...)
Złoty apartament

Złoty apartament

2014-03-17 Publikacja:
Agnieszka Wasińska
Pogodni, otwarci, ciekawi świata. Podróżnicy z zamiłowania, a jednocześnie ludzie ceniący atmosferę domowego zacisza. Tak w dużym skrócie można opisać właścicieli projektowanego mieszkania. Wraz z dwoma czworonożnymi lokatorami postanowili zadomowić się na 84 metrach w nowopowstałym budynku. I pewnie nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie pasja i radość Inwestorów w dążeniu do tego, aby stworzyć (...)
 Fakty o programie „Mieszkanie dla Młodych”

Rządowe dopłaty

2014-02-27 Publikacja:
Michał Głębecki, EMMERSON FINANSE
Od wielu miesięcy słyszymy, że dla wielu młodych obywateli najbliższy Sylwester będzie wyjątkowy – oto już od 1 stycznia 2014 r. będą mogli znowu liczyć na wsparcie państwa w zakupie i kredytowaniu pierwszego własnego „M”. Obecnie kończą się prace nad ustawą regulującą pomoc w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi. Od podpisu prezydenta zależy, czy zacznie ona obowiązywać już za (...)
Najwyższy apartamentowiec w Unii Europejskiej

Złota

2014-02-07 Publikacja:
Marcin Pietrzak
Ścisłe centrum Warszawy, 192 metry wysokości, 54 kondygnacje, widok na całe miasto i 266 luksusowych apartamentów – to Złota projektu Daniela Libeskinda. Najwyższy apartamentowiec w Unii Europejskiej.   Centrum Warszawy staje się coraz bardziej światowe. Powstała w sercu stolicy Złota jest apartamentowcem najwyższej klasy, który może być z powodzeniem porównywany z najbardziej znanymi tego typu inwestycjami na świecie – Trump International Hotel (...)
Zwieńczenie prac budowlanych wokół domu

Komfort w służbie podjazDOM

2014-01-07 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Podjazd do domu jest przedłużeniem elewacji budynku. Poza funkcjonalnymi walorami, dodaje posesji uroku. Zbliżając się do końcowego etapu budowy domu, zaczynamy realizować projekt praktycznego podjazdu. Niejednokrotnie sam proces jego budowy jest traktowany jako symboliczne zwieńczenie ciężkich prac budowlanych na posesji i wprowadzenie ładu wokół naszego domu. (...)
Miejsce, gdzie czas płynie innym torem

Wodna Wieża

2014-01-07 Publikacja:
Łukasz Nowosielski
Na najwyższym piętrze czterdziestometrowej Wodnej Wieży czas biegnie innym torem. Tajemniczo wyglądające, świecące spirale, wszechobecne ruchome tryby – sceneria niczym z laboratorium szalonego naukowca. To nietypowe wnętrze mieści w sobie jedną z najbardziej oryginalnych restauracji w kraju. Wodna Wieża od 1926 roku utrzymywała optymalne ciśnienie w wodociągach Pszczyny. Po wojnie służyła mieszkańcom miasta jako zakład fryzjerski, kosmetyczny, (...)
O tym powinieneś wiedzieć

Administracyjny podział nieruchomości

2013-10-29 Publikacja:
Emmerson S.A.
Podział nieruchomości polega na wydzieleniu z nieruchomości jednej lub kilku działek w celu utworzenia odrębnych nieruchomości − zazwyczaj połączony jest ze zmianą własności nieruchomości. Administracyjny podział nieruchomości uregulowany jest w ustawie o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2010 r. Nr 102, poz. 651 (...)
Sytuacja na pierwotnym rynku mieszkaniowym w I kwartale 2012 r.

Pierwotny rynek mieszkaniowy

2013-10-08 Publikacja:
Emmerson S.A.
Jak wynika z najnowszej edycji kwartalnych raportów: „Pierwotny rynek mieszkaniowy” - opracowywanych przez Dział Badań i Analiz firmy Emmerson S.A. - w pierwszym kwartale 2012 r. zwiększyła się podaż nowych mieszkań w pięciu - na siedem głównych rynków mieszkaniowych. Największy wzrost oferty w porównaniu z ostatnim kwartałem ubiegłego roku (...)