Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

Apartament z widokiem na górski potok

Apartament z widokiem na górski potok

2014-05-06 Publikacja:
Inż. Urszula Medyńska Pracownia Medyńscy
  Apartament Wilanów został zaprojektowany z myślą o klientach, którzy cenią sobie przede wszystkim wygodę, funkcjonalność oraz walory estetyczne. Lokal znajduje się na poddaszu w jednym z nowo wybudowanych apartamentowców w Zakopanem i jest przeznaczony pod wynajem krótkookresowy dla 2-4 (...)
Złoty apartament

Złoty apartament

2014-03-17 Publikacja:
Agnieszka Wasińska
Pogodni, otwarci, ciekawi świata. Podróżnicy z zamiłowania, a jednocześnie ludzie ceniący atmosferę domowego zacisza. Tak w dużym skrócie można opisać właścicieli projektowanego mieszkania. Wraz z dwoma czworonożnymi lokatorami postanowili zadomowić się na 84 metrach w nowopowstałym budynku. I pewnie nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie pasja i radość Inwestorów w dążeniu do tego, aby stworzyć (...)
 Fakty o programie „Mieszkanie dla Młodych”

Rządowe dopłaty

2014-02-27 Publikacja:
Michał Głębecki, EMMERSON FINANSE
Od wielu miesięcy słyszymy, że dla wielu młodych obywateli najbliższy Sylwester będzie wyjątkowy – oto już od 1 stycznia 2014 r. będą mogli znowu liczyć na wsparcie państwa w zakupie i kredytowaniu pierwszego własnego „M”. Obecnie kończą się prace nad ustawą regulującą pomoc w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi. Od podpisu prezydenta zależy, czy zacznie ona obowiązywać już za (...)
Najwyższy apartamentowiec w Unii Europejskiej

Złota

2014-02-07 Publikacja:
Marcin Pietrzak
Ścisłe centrum Warszawy, 192 metry wysokości, 54 kondygnacje, widok na całe miasto i 266 luksusowych apartamentów – to Złota projektu Daniela Libeskinda. Najwyższy apartamentowiec w Unii Europejskiej.   Centrum Warszawy staje się coraz bardziej światowe. Powstała w sercu stolicy Złota jest apartamentowcem najwyższej klasy, który może być z powodzeniem porównywany z najbardziej znanymi tego typu inwestycjami na świecie – Trump International Hotel (...)
Zwieńczenie prac budowlanych wokół domu

Komfort w służbie podjazDOM

2014-01-07 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Podjazd do domu jest przedłużeniem elewacji budynku. Poza funkcjonalnymi walorami, dodaje posesji uroku. Zbliżając się do końcowego etapu budowy domu, zaczynamy realizować projekt praktycznego podjazdu. Niejednokrotnie sam proces jego budowy jest traktowany jako symboliczne zwieńczenie ciężkich prac budowlanych na posesji i wprowadzenie ładu wokół naszego domu. (...)
Miejsce, gdzie czas płynie innym torem

Wodna Wieża

2014-01-07 Publikacja:
Łukasz Nowosielski
Na najwyższym piętrze czterdziestometrowej Wodnej Wieży czas biegnie innym torem. Tajemniczo wyglądające, świecące spirale, wszechobecne ruchome tryby – sceneria niczym z laboratorium szalonego naukowca. To nietypowe wnętrze mieści w sobie jedną z najbardziej oryginalnych restauracji w kraju. Wodna Wieża od 1926 roku utrzymywała optymalne ciśnienie w wodociągach Pszczyny. Po wojnie służyła mieszkańcom miasta jako zakład fryzjerski, kosmetyczny, (...)
O tym powinieneś wiedzieć

Administracyjny podział nieruchomości

2013-10-29 Publikacja:
Emmerson S.A.
Podział nieruchomości polega na wydzieleniu z nieruchomości jednej lub kilku działek w celu utworzenia odrębnych nieruchomości − zazwyczaj połączony jest ze zmianą własności nieruchomości. Administracyjny podział nieruchomości uregulowany jest w ustawie o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2010 r. Nr 102, poz. 651 (...)
Sytuacja na pierwotnym rynku mieszkaniowym w I kwartale 2012 r.

Pierwotny rynek mieszkaniowy

2013-10-08 Publikacja:
Emmerson S.A.
Jak wynika z najnowszej edycji kwartalnych raportów: „Pierwotny rynek mieszkaniowy” - opracowywanych przez Dział Badań i Analiz firmy Emmerson S.A. - w pierwszym kwartale 2012 r. zwiększyła się podaż nowych mieszkań w pięciu - na siedem głównych rynków mieszkaniowych. Największy wzrost oferty w porównaniu z ostatnim kwartałem ubiegłego roku (...)
Za i przeciw

Pośrednie inwestycje w nieruchomościach

2013-10-08 Publikacja:
Emmerson S.A.
Inwestowanie na rynku nieruchomości, większości Polakom, kojarzy się głównie z zakupem mieszkania bądź kamienicy na wynajem. Dla większości ludzi również, taka droga lokowania oszczędności nie jest dostępna. Wynika to z faktu, iż wiąże się ona z wymogiem posiadania sporego kapitału lub zdolności (...)
i z klasą!

Nowocześnie, funkcjonalnie...

2013-08-23 Publikacja:
Urszula Sowińska
Styl i Filozofia: Nowoczesne, minimalistyczne wnętrze o uniwersalnym charakterze, otwarta przestrzeń, oszczędna stylistyka, prosta, elegancka forma, doskonałe proporcje, światło i faktura oraz wysoka jakość materiałów – to główne przesłanki stylu i filozofii domu pokazowego zlokalizowanego na osiedlu Saskie Zacisze. Aranżacja poszczególnych (...)
dostojnego i wytwornego wnętrza…

250m2

2013-06-26 Publikacja:
Marta Sobieszek S-line Studio
Dolna kondygnacja – hol, salon, jadalnia połączona z kuchnią całość utrzymane w eleganckiej konwencji. Przenikają się wzajemnie biel i czerń. Na czarnych matowych kaflach białe meble kuchenne z czarnym granitowym blatem. Wysmakowane detale,  stalowa budda na szklanym stoliku usytuowana na wprost drzwi wejściowych wita przychodzących, jej tło stanowią perłowo-białe lejące zasłony, są one również wiodącym detalem i też tłem dla większości pozostałych (...)
mieszkanie Krakusa

Kazimierzowskie M z Krakowa

2013-06-26 Publikacja:
Projekt GRYCAJ Design
Kanwą do stworzenia tego projektu były liczne i bardzo burzliwe spotkania z klientem odbywające się na przestrzeni roku - od momentu powzięcia decyzji o rozpoczęciu remontu, do momentu zamknięcia fazy koncepcyjnej. Klient miał bardzo indywidualne wytyczne i czasem wręcz niebywałe pomysły. We wczesnej fazie projektowania nasza rola głównie skupiała się na urealnianiu idei, (...)
http://antiquebeauty.eu/promocje/?utm_source=livingroom&utm_campaign=living-room&utm_medium=email