Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

częsta praktyka...

Dlaczego deweloperzy nie podają cen mieszkań?

2012-10-30 Publikacja:
Emmerson S.A.
W obliczu rosnącej konkurencji na rynku mieszkaniowym deweloperzy zmuszeni są do maksymalizacji efektywności swoich działań marketingowych i sprzedażowych. Wydawałoby się, iż transparentność oferty sprawi, że przez klienta deweloper postrzegany będzie jako bardziej uczciwy i wiarygodny. (...)
Okazje się zdarzają...

Jak znaleźć mieszkaniową okazję?

2012-10-30 Publikacja:
Emmerson S.A.
Każda osoba poszukująca mieszkania ma nadzieję, iż to właśnie ona znajdzie lokal o wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Oczywiście okazje na rynku mieszkaniowym trafiają się, jednak ich znalezienie wcale nie jest takie proste. W jaki sposób warto prowadzić poszukiwania i gdzie szukać najatrakcyjniejszych ofert?Założono, iż poszukujący ma (...)
dopłaty do kredytów

Budownictwo energooszczędne

2012-10-30 Publikacja:
Emmerson S.A.
Z początkiem przyszłego roku uruchomiony zostanie program dopłat do kredytów na budowę domów energooszczędnych. Czy przyczyni się do upowszechnienia budownictwa energooszczędnego? Program został on stworzony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jego zasadniczym celem jest wspieranie budownictwa energooszczędnego. Zamierzona skala wsparcia sektora (...)
PRL-owski relikt?

Czy spółdzielnie mieszkaniowe odejdą do lamusa?

2012-10-30 Publikacja:
Emmerson S.A.
Dla jednych spółdzielnie mieszkaniowe to PRL-owski relikt, dla innych z kolei to gwarancja zadbanego budynku i przyjaźniej zagospodarowanego otoczenia. Trwają prace nad nową ustawą o spółdzielniach mieszkaniowych. Jaki jest cel reformowania obowiązującej ustawy i co będzie (...)
O ochronie praw nabywcy mieszkania lub domu

Założenia ustawy deweloperskiej

2012-10-30 Publikacja:
Marcin Zadrożny Hills LTS S.A.
Założenia ustawy „deweloperskiej”  o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego Dnia 29 kwietnia 2012 roku weszła w życie ustawa z 16 września 2011 roku o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, zwana potocznie ustawą deweloperską, która do dnia dzisiejszego wzbudza wiele emocji. Głównym (...)
modernizm i minimalizm

Nowoczesny dom z charakterem

2012-10-29 Publikacja:
Marta Sobieszek S-Line Studio
Dom został zaprojektowany według ścisłych wytycznych przyszłych użytkowników. Jego kształt to kompromis między wytycznymi planu zagospodarowania przestrzennego, a dążeniem projektanta do stworzenia prostego i oryginalnego domu, będącego wizytówką jego mieszkańców. Budynek reprezentuje minimalizm polegający na przenikaniu dwóch modernistycznych brył przeciwstawnych pod (...)
Gdynia

Spokojna przystań

2012-10-26 Publikacja:
Viktoria Cukierska/Joanna Gromke
Projekt aranżacji wnętrza:Piotr Gajda GAJDA DESIGN Apartament Bartka i Kamili znajduje się na 12 piętrze Sea Towers położonego przy Nabrzeżu Prezydenta. Właściciele na co dzień mieszkający w Warszawie wybrali to miejsce jako swoją spokojną przystań podczas częstych podróży do trójmiasta. Ta luksusowa lokalizacja w samym sercu Gdyni sprawdza się idealnie jeżeli chodzi o pracę jak i wypoczynek. Położona w centrum (...)
dom w Choroszczy

Czerń oswojona...

2012-10-26 Publikacja:
Anna Paszkiewicz-Trojniel Art Studio
Wnętrze tego domu zostało stworzone na zlecenie pewnej przemiłej rodziny, składającej się z czterech osób: rodziców i dwójki kilkuletnich dzieci. Współpracę rozpoczęliśmy od ustalenia preferencji Pani domu, która miała głos przewodni w tej sprawie, ponieważ świetnie znała potrzeby i zamiłowania domowników, a wszystko to chciała ubrać w funkcjonalną i estetyczną całość. Ustaliliśmy, że pokoje dzieci (...)
Proste geometryczne formy, jasne kolory i przestrzeń

Dom marzeń

2012-09-13 Publikacja:
Viktoria Cukierska
Właściciele - Katarzyna i Marcin lubią minimalizm, proste, geometryczne formy, jasne kolory a także dużo przestrzeni. Chcieli, aby projektant uchwycił to co gra im w duszy - jak mówi właścicielka. Mając na uwadze swoje upodobania zdecydowali się na współpracę z Piotrem Gajdą. Właściciel swojej marki, projektant i dyrektor artystyczny w jednym, szybko załapał wspólny język z inwestorami. Współpraca przebiegła w przyjaznej atmosferze a przestronny dom (...)
dom 550 m2

Konstancin, nowoczesne osiedle

2012-09-07 Publikacja:
Michał Głuszak MG Interior Studio i AE design stud
Szybkie życie, przeprowadzki, domy wynajmowane w najodleglejszych zakątkach świata. W zależności od tego, gdzie była praca – tak przez długie lata wyglądało życie Iwony i Jacka oraz dwójki ich dzieci. Choć żaden z członków rodziny nie narzekał na częste zmiany klimatu, języka czy zwyczajów, wspólnie doszli do wniosku, że czas skończyć (...)
Zwiększona podaż nowych mieszkań...

Rynek mieszkaniowy w I kwartale 2012

2012-08-30 Publikacja:
Emmerson s.a.
Jak wynika z najnowszej edycji kwartalnych raportów: „Pierwotny rynek mieszkaniowy” - opracowywanych przez Dział Badań i Analiz firmy Emmerson S.A. - w pierwszym kwartale 2012 r. zwiększyła się podaż nowych mieszkań w pięciu - na siedem głównych rynków mieszkaniowych.  Największy wzrost oferty, w porównaniu z (...)
Mieszkanie pary architektów w Krakowie

84m2 designu i bieli

2012-08-28 Publikacja:
Marta Urbaniak COD Architects
Stojąc przed wejściem do nowo wybudowanego bloku i czekając na pośrednika sprzedaży nieruchomości, powiedziałam wówczas jeszcze do mojego narzeczonego: wyobraź sobie, że właśnie będziemy oglądać nasze mieszkanie… No i stało się! Gdy do niego weszliśmy od razu wiedzieliśmy, że to jest to! Mimo, iż było ono w stanie surowym i pewne rozwiązania zastosowane przez dewelopera nie były trafione, od (...)