Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

Rezydencja 900 m2

W poszukiwaniu duszy...

2012-12-17 Publikacja:
Maciej Szwec
W projektowaniu wnętrz dużych domów i rezydencji często trzeba dokonać selektywnego wyboru, co ma stanowić ich niepowtarzalność, indywidualizm, jednym słowem – duszę. W sukurs przychodzą zainteresowania, pasje, hobby samych inwestorów, które właściwie wkomponowane we wnętrzu nadają mu oryginalny charakter. To miłe, gdy można jednym słowem określić klimat domu gospodarzy. Dom podróżników, (...)
częsta praktyka...

Dlaczego deweloperzy nie podają cen mieszkań?

2012-10-30 Publikacja:
Emmerson S.A.
W obliczu rosnącej konkurencji na rynku mieszkaniowym deweloperzy zmuszeni są do maksymalizacji efektywności swoich działań marketingowych i sprzedażowych. Wydawałoby się, iż transparentność oferty sprawi, że przez klienta deweloper postrzegany będzie jako bardziej uczciwy i wiarygodny. (...)
Okazje się zdarzają...

Jak znaleźć mieszkaniową okazję?

2012-10-30 Publikacja:
Emmerson S.A.
Każda osoba poszukująca mieszkania ma nadzieję, iż to właśnie ona znajdzie lokal o wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Oczywiście okazje na rynku mieszkaniowym trafiają się, jednak ich znalezienie wcale nie jest takie proste. W jaki sposób warto prowadzić poszukiwania i gdzie szukać najatrakcyjniejszych ofert?Założono, iż poszukujący ma (...)
dopłaty do kredytów

Budownictwo energooszczędne

2012-10-30 Publikacja:
Emmerson S.A.
Z początkiem przyszłego roku uruchomiony zostanie program dopłat do kredytów na budowę domów energooszczędnych. Czy przyczyni się do upowszechnienia budownictwa energooszczędnego? Program został on stworzony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jego zasadniczym celem jest wspieranie budownictwa energooszczędnego. Zamierzona skala wsparcia sektora (...)
PRL-owski relikt?

Czy spółdzielnie mieszkaniowe odejdą do lamusa?

2012-10-30 Publikacja:
Emmerson S.A.
Dla jednych spółdzielnie mieszkaniowe to PRL-owski relikt, dla innych z kolei to gwarancja zadbanego budynku i przyjaźniej zagospodarowanego otoczenia. Trwają prace nad nową ustawą o spółdzielniach mieszkaniowych. Jaki jest cel reformowania obowiązującej ustawy i co będzie (...)
O ochronie praw nabywcy mieszkania lub domu

Założenia ustawy deweloperskiej

2012-10-30 Publikacja:
Marcin Zadrożny Hills LTS S.A.
Założenia ustawy „deweloperskiej”  o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego Dnia 29 kwietnia 2012 roku weszła w życie ustawa z 16 września 2011 roku o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, zwana potocznie ustawą deweloperską, która do dnia dzisiejszego wzbudza wiele emocji. Głównym (...)
modernizm i minimalizm

Nowoczesny dom z charakterem

2012-10-29 Publikacja:
Marta Sobieszek S-Line Studio
Dom został zaprojektowany według ścisłych wytycznych przyszłych użytkowników. Jego kształt to kompromis między wytycznymi planu zagospodarowania przestrzennego, a dążeniem projektanta do stworzenia prostego i oryginalnego domu, będącego wizytówką jego mieszkańców. Budynek reprezentuje minimalizm polegający na przenikaniu dwóch modernistycznych brył przeciwstawnych pod (...)
Gdynia

Spokojna przystań

2012-10-26 Publikacja:
Viktoria Cukierska/Joanna Gromke
Projekt aranżacji wnętrza:Piotr Gajda GAJDA DESIGN Apartament Bartka i Kamili znajduje się na 12 piętrze Sea Towers położonego przy Nabrzeżu Prezydenta. Właściciele na co dzień mieszkający w Warszawie wybrali to miejsce jako swoją spokojną przystań podczas częstych podróży do trójmiasta. Ta luksusowa lokalizacja w samym sercu Gdyni sprawdza się idealnie jeżeli chodzi o pracę jak i wypoczynek. Położona w centrum (...)
dom w Choroszczy

Czerń oswojona...

2012-10-26 Publikacja:
Anna Paszkiewicz-Trojniel Art Studio
Wnętrze tego domu zostało stworzone na zlecenie pewnej przemiłej rodziny, składającej się z czterech osób: rodziców i dwójki kilkuletnich dzieci. Współpracę rozpoczęliśmy od ustalenia preferencji Pani domu, która miała głos przewodni w tej sprawie, ponieważ świetnie znała potrzeby i zamiłowania domowników, a wszystko to chciała ubrać w funkcjonalną i estetyczną całość. Ustaliliśmy, że pokoje dzieci (...)
Proste geometryczne formy, jasne kolory i przestrzeń

Dom marzeń

2012-09-13 Publikacja:
Viktoria Cukierska
Właściciele - Katarzyna i Marcin lubią minimalizm, proste, geometryczne formy, jasne kolory a także dużo przestrzeni. Chcieli, aby projektant uchwycił to co gra im w duszy - jak mówi właścicielka. Mając na uwadze swoje upodobania zdecydowali się na współpracę z Piotrem Gajdą. Właściciel swojej marki, projektant i dyrektor artystyczny w jednym, szybko załapał wspólny język z inwestorami. Współpraca przebiegła w przyjaznej atmosferze a przestronny dom (...)
dom 550 m2

Konstancin, nowoczesne osiedle

2012-09-07 Publikacja:
Michał Głuszak MG Interior Studio i AE design stud
Szybkie życie, przeprowadzki, domy wynajmowane w najodleglejszych zakątkach świata. W zależności od tego, gdzie była praca – tak przez długie lata wyglądało życie Iwony i Jacka oraz dwójki ich dzieci. Choć żaden z członków rodziny nie narzekał na częste zmiany klimatu, języka czy zwyczajów, wspólnie doszli do wniosku, że czas skończyć (...)
Zwiększona podaż nowych mieszkań...

Rynek mieszkaniowy w I kwartale 2012

2012-08-30 Publikacja:
Emmerson s.a.
Jak wynika z najnowszej edycji kwartalnych raportów: „Pierwotny rynek mieszkaniowy” - opracowywanych przez Dział Badań i Analiz firmy Emmerson S.A. - w pierwszym kwartale 2012 r. zwiększyła się podaż nowych mieszkań w pięciu - na siedem głównych rynków mieszkaniowych.  Największy wzrost oferty, w porównaniu z (...)